Ny tid för Årsmötet: 30/3 kl. 18:30
Då OV spelar handboll i A-hallen den 23:e måste vi av utrymningsskäl flytta oss till en annan tid.
annons
Se affischen. OBS! Fler detaljer tillkommer inom kort.
annons
InbjudanStart / Besök & Evenemang
Då OV spelar handboll i A-hallen den 23:e måste vi av utrymningsskäl flytta oss till en annan tid.
annons
Se affischen. OBS! Fler detaljer tillkommer inom kort.
Tomas Junglander
Springtime
HIA
Stattena IF
Toy World
OV Helsingborg
FC HBG Innebandy
Gamla Drottare
SFS
HIF
Team Rynkeby
Idrottsmuseet har hel(g)stängt från 23/12 12:00 till 7/1 09:00 och när 2026 börjar, ändras öppettiderna på Idrottsmuseet.
Inför andra året med LEGO-utställningar och LEGO-hav ser vi åter ett tydligt exempel på LEGO-företagets filosofi om samspel/samarbete. Detta arrangeras mellan Helsingborgs Idrottsmuseum och projektet Bricksway.
Den 3 april 2011 började Daniel Wikrén som arkivarie i Föreningen Idrottsarkivet. Daniel, som har en arkivutbildning på akademisk nivå, har under nästan 15 års tid medverkat till att Idrottsmuseet har fått ett omfattande och synnerligen gediget arkiv med material från de flesta idrottsföreningarna i Helsingborg.
Norrmannen, som stannat till lite överallt och fixat fram guld och gröna planer, berättade till frågor och mediainslag för Christer Fermvik och publiken om med- och motgångar, och gav sina tips hur man bemästrar båda.
VAR DEL 6 visar hela händelseförloppet där Bertil och Annika Hagberg signerar den nya boken men framför allt underhåller med sång, musik och intervjuer. Några som medverkat till boken får extra tack på plats och förgyller med detaljer inom deras områden.
Mer info så fort vi får den.
Vi stödjer Idrottsmuseet
Vi stödjer Idrottsmuseet
annons






